Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

خواص و ویژگی های گلابی

خواص و ویژگی های گلابی

گلابی باید کاملا" رسیده باشد زیرا گلابی نارس مواد تحریک کننده دارد و گلابی هایی که زیاد رسیده اند، قسمتی از خواص غذایی خود را از دست می دهند.

گلابی، میوه ای است سبز رنگ، آبدار و مخروطی شکل. دارای طعمی خوش و معطر است.
گیاه گلابی، بومی آسیایی غربی و اروپای شرقی مخصوصا" نواحی شمال غربی ایران و کوههای قفقاز می باشد.
گلابی بعد از سیب، مهمترین میوه دانه دار دنیا و ایران به شمار می آید، در جنس گلابی حدود ۲۰ گونه مختلف وجود دارد که اکثرا" فاقد میوه خوراکی می باشد و تنها به عنوان پایه ای برای گلابی معمولی بکار می رود.
درخت گلابی در برابر سرما از سیب حساستر است، گل های گلابی در بهار کمی زودتر از سیب باز می شوند و به این دلیل بیشتر در معرض خطر سرمای دیررس بهاره قرار میگیرند و در تابستان، گلابی می تواند بیش از سیب گرما را تحمل کند.
گل و میوه گلابی در انتهای شاخه ها و سیخکهای دوساله به وجود می آید و بنابراین در هنگام هرس درختان بارور باید سعی در حفظ سيخكها داشت. میزان محصول در باغهای معمولی به ۴۵ تن در هکتار می رسد.

تعداد ارقام گلابی موجود در ایران حدود ۱۲۰ نوع است، مهمترین ارقام بومی عبارتند از:
شاه میوه کرج - شاه میوه خراسان، شاه میوه اصفهان، گلابی نطنز کاشان، محمد علی مشهد، سه فصله کرج، سیبری، گلابی پیغمبری، از گلابی های خارجی که کما بیش در ایران کشت می شوند می توان: آنژوا، وينترنلیس، بارتلت، دوشس، ژاندارک، باسه کولمارة، بوره ژینار و دوینه دو کومیس" را نام برد. بارتلت که در اروپا بنام ویلیامزه مشهور است. مهمترین گلابی دنیا به شمار می رود و در اکثر نقاط، بیشترین سطح کشت را دارا می باشد.
گلابی را در زبان عربی: فجل یا عزموط می گویند.


اما قسمتهایی که از درخت گلابی مورد استفاده غذایی و پزشکی و درمانی قرار می گیرید عبارتند از:

١- میوه.

۲- برگ.

۳- پوست درخت.

گلابی را می توان به صورت: خام، پخته، مربا، کمپوت مصرف نمود.


خواص گلابی:

۱.گلابی میوه ای عالی، گوارا و پرآب است که خواص لینت دهنده دارد.
۲- قند موجود در گلابی، از نوع "لوولوز" است و این بهترین قندی است که حتی اشخاصی که مرض قند دارند می توانند از آن بخورند.
۳- گلابی میوه ای است که به آسانی هضم می شود و جذب بدن می گردد
۴- دانه های ریز موجود در گلابی، موجب پاك كردن روده ها می شود.
۵- پوست گلابی که در معرض نور خورشید قرار می گیرد، از نظر ویتامین ها و دیاستاز از گوشت آن غنی تر است. لذا نباید پوست آن را جدا نمود.
۶- برگ درخت گلابی خاصیت ادرارآور دارد.
۷. خوردن گلابی باعث جلا و روشنی قلب است و دردهای اندرون را فرومی نشاند (امام صادق عليه السلام)
۸- گلابی معده را پاک می کند و آن را تقویت می نماید.
9 - گلابی، همان خواصی را دارد که "به" نیز دارد. امام صادق (ع)
۱۰. خوردن گلابی در حال سیری سودمندتر از خوردن آن در حال گرسنگی است و کسی که دلش گرفته و اندوهناک است باید گلابی را بعد از غذا بخورد. امام صادق (ع)
۱۱- خوردن گلابی موجب نیکویی صورت و آرامش و سکون دل است. امام صادق (ع)
۱۲ - هرکس ناشتا، گلابی بخورد، منی (آب نطفه) او پاک و فرزندش نیکو خواهدشد. (حدیث)
۱۳ - کسانی که به فشارخون مبتلا هستند، اگر به طور مرتب گلابی بخورند، خون آنها تصفیه خواهد شد و نتایج گرانبهایی خواهند برد. (حدیث)
14- آب گلابی مسهل نیرومندی است.
۱۵ - گلابی دارای مقداری منگنز است و دیاستازهای انسان را تقویت میکند.
۱۶ - گلابی برای غدد داخلی بسیار مفید است و اعصاب را تسکین می دهد.
۱۷ - گلابی برای معالجه امراض سینه یک میوه عالی است. و این خاصیت مربوط به تانن آن است و گلابی که کمی گس باشد برای سینه مفیدتر است.
۱۸ - گلابی به علت دارا بودن ارسنیک، رعشه را درمان می کند.
19 - مواد موجود در گلابی برای بیماریهایی که نیرو و توان انسان را تحلیل می برند مانند: سل، کم خونی و ضعف شدید مؤثر است.
۲۰- آب گلابی رسیده برای اطفال شیرخوار بسیار مفید است.
۲۱- خوردن گلابی عطش را برطرف می کند.
۲۲ گلابی به علت ادرارآور بودن و ملین بودنش، از راه ادرار و مدفوع مقداری از سموم بدن را دفع می نماید.
۲۳ - گلابی، طراوت و شادابی و آرامش خاصی به انسان می بخشد.
۲۴ - برای درمان ازدیاد فشارخون باید چند روز متوالی به جای سه وعده غذا فقط گلابی خورد تا فشار خون به حد طبیعی بازگردد.
۲۵ - گلابی برای بیماران مبتلا به مرض قند میوه مناسبی است زیرا قسمت اعظم آن از نوع سلولز و سوربیتول است و شاید به همین جهات است که حکیم عالیقدر مسلمان ابوعلی سینا، گلابی با کمپوت آن را برای اکثر بیماران مجاز دانسته و آن را «شاه میوه خوانده است.
۲۶ - جوشانده برگ درخت گلابی، ورم مثانه، وجود باکتریها در ادرار، وجود سنگ در مجرای ادرار به تکرار ادرار پی در پی به مقدار کم ادرار کردن به سوزش مجرای ادرار- بیماریهای دستگاه تنفس مؤثر و مفید است. بدین منظور باید ۱۰۰ گرم برگ جوان درخت گلابی را در یک لیتر آب به مدت ۲۰ دقیقه دم کنید و آن را هر صبح و ظهر و شب هر دفعه ۱ تا ۲ استکان تناول نمایند.
۲۷ - خوردن جوشانده برگ درخت گلابی ادرار را زیاد می کند و رنگ ادرار روشن می شود و بوی بد آن برطرف می گردد.
۲۸ - برای معالجه يبوست می توانید صبح ناشتا کمپوت یا مربای گلابی را چند روز بخورید و رژیم آن را سه روز ادامه دهید.
۲۹ - برای درمان اسهال می توان ۱۱۰ گرم برگ خشك کرده درخت گلابی را در یک لیتر آب جوش بریزید و به مدت ۲۰ دقیقه بگذارید دم بکشد، و پس از صاف کردن آن یک گلابی را بدون آنکه پوست بکنید به برشهای نازکی درآورده و در دم کرده برگ گلابی بریزید تا آن را معطر کند و هر روز یک فنجان از آن را میل کنید.
۳۰ - رژیم گلابی یعنی مصرف ۲۰۰ گرم گلابی در هر روز، معده های ضعیف را تقویت خواهد کرد. دم کرده برگ درخت گلابی به ترتیبی که بیان شده همین خاصیت را دارد.
۳۱- دم کرده برگ درخت گلابی، داروی شفابخش برای رفع بیخوابی است، روش تهیه دم کرده برگ گلابی در بالا گفته شد و هنگام خواب یک فنجان از آن را بنوشید تا در خواب آرام و عمیقی | فروروید.
۳۲ - دم کرده برگ درخت گلابی به ترتیبی که بیان شد، درد میگرن را تسکین می دهد و وقتی که درد میگرن شروع شد یک فنجان از آن را بنوشد تا درد شما را تسکین دهد.
۳۳ - دم کرده برگ درخت گلابی به ترتیبی که گفته شد، برای آرام کردن اعصاب مؤثر است که باید هر روز یک فنجان از آن را میل کنید.
۳۴ - دم کرده برگ درخت گلابی ادرارآور است و کار کلیه را تنظیم می کند و درد مثانه توأم با بند آمدن ادرار را درمان می کند. قبلا" روش تهیه دم کرده بیان شد.
۳۵- در مورد سنگ کلیه و مثانه، باید ۱۰۰ گرم از برگ درخت گلابی و پوست سیب درختی خشک شده را به اندازه مساوی با هم مخلوط کرده و دم کنید و بخورید تا نتایج مفید آن را ببینید.
۳۶ - برای درمان ورم مثانه می توان ۱۰۰ گرم برگ تازه و جوان درخت گلابی را به مدت ۲۰ دقیقه در آب جوش دم کنید و بخورید.
۳۷ - تانن و املاح پتاسیم که در گلابی وجود دارد، اسید اوریک را به هر اندازه که باشد حل میکند و بهمین جهت کسانی که مبتلا به رماتیسم یا نقرس می باشند، گلابی برای آنها فوق العاده مفید است.
۳۸- دم کرده برگهای تازه درخت گلابی به مقدار ۱۰ گرم در یک لیتر آب که به آن پوست خشك کرده سیب درختی را که گرد شده باشد اضافه کنید، زیرا این دم کرده در درمان دردهای قولنج و تصلب شرائین مفید و مؤثر است.
۳۹ - مصرف گلابی، ترشح بزاق دهان را زیاد میکند و در نتیجه باعث تسهیل کار دستگاه هاضمه می گردد.
۴۰ - گلابی سرشار از ویتامینهای G, B , A است و دارای املاح معدنی: آهن، کلسیم، فسفر، منیزیوم، پتاسیم و منگنز می باشد.
۴۱. یک قاشق قهوه خوری پوست گلابی را که خشک شده در یک فنجان آبجوش دم کنید و بخورید تا غذا را حل و هضم نماید.
تذكرات
١. کسانی که روده ضعیفی دارند، از خوردن گلابی با پوست آن پرهیز کنند، زیرا پوست گلابی در روده ها تحریکاتی ایجاد میکند که باعث زحمت می شود.
۲.گلابی باید کاملا" رسیده باشد زیرا گلابی نارس مواد تحریک کننده دارد و گلابی هایی که زیاد رسیده اند، قسمتی از خواص غذایی خود را از دست می دهند.
٣- هضم گلابی پخته به صورت کمپوت، آسان و سریع است و بهتر است معده های ضعیف آن را مصرف کنند.

ارسال نظر