Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

آب میوه های مفید یا مضر ؟

آب میوه های مفید یا مضر ؟

مطالعات نشان می دهد که آبمیوه هایی که 100% طبیعی هستند حتی بیشتر از یک شکلات شکر دارند!


شاید فکر کنید که تمام آبمیوه ها یکسان باشند. راه های زیادی وجود دارد که مردم به وسیله آنها بین آب میوه های مختلف ، تفاوت قائل میشوند. مثلا : طعم ، نام تجاری، و یا حتی قیمت ! اما خیلی بیشتر از آنچه شما یک آبمیوه را هنگامی که دریخچال یک فروشگاه قرار دارد میبینید ، وجود دارد. بسیاری از آب میوه ها شامل ترکیباتی هستند که برای شما مفید هستند و بسیاری دیگر با شکر و یا طعم دهنده های مصنوعی پر شده اند که می تواند برای سلامتی بسیار مضر باشد.
بسیار مهم است که بدانید چه آب میوه ای برای شما مفید است و از کدام یک باید دوری کنید. مخصوصا تا هنگامی که بسیاری از افراد این محصولات را بدون حتی اندکی فکر استفاده می کنند . یکی از مورد اعتماد ترین نوع آبمیوه ها، آب میوه ای است که روی آن نوشته شده است" صد در صد خالص " .این به این معنی است که آب میوه دارای هیچ ماده شیرین کننده ای نیست . این خوب است اما معنای حقیقی آن روی واقعیت را می خراشد! آبمیوه هایی که 100% طبیعی هستند، واقعا مفید هستند اما در حقیقت این نوع آبمیوه ها دارای مقادیر بالایی شکرو کالری هستند. مطالعات نشان می دهد که آبمیوه هایی که 100% طبیعی هستند حتی بیشتر از یک شکلات شکر دارند! بهترین راه حل برای لذت از این نوع آبمیوه ها این است که خود را به خوردن یک لیوان در روز محدود کنید. اما اگر نمی توانید عادت خود را کنار بگذارید و از طرفی هم با شکر و کالری موجود در این آبمیوه ها مشکل دارید ، می توانید این مشکل را با رقیق کردن آب میوه با آب جبران کنید.
هزاران تن ار تولیدات آبمیوه ای در سوپر مارکت ها وجود دارد که " نوشابه های میوه ای " " نوشیدنی های مرکب " و " آشامیدنی های طعم دار" نام گرفته اند.از تمامی این ها را میتوانیم اجتناب کنیم چرا که نسبت به آب میوه های طبیعی دارای مقدار زیادی شکر و کالری هستند که به شربت های فراکتوز دار معروفند.
مقدار آب میوه ای که این شربت ها دارند بسایر اندک است و به همین دلیل هیچ ماده مغذی ندارند.این نوع آبمیوه ها برای سلامتی کودکان بسیار مضر هستند و و مصرف آنها در کودکان باعث چاقی و سایر بیماری ها میشود.اگر واقعا به سلامتی خود و خانوادتان اهمیت می دهید، در این صورت باید تغذیه خود را از مواد مصنوعی به طبیعی تغییر دهید. همیشه به دنبال آب میوه هایی از گیلاس، انار، تمشک آبی، آلو و پرتقال باشید.این چنین آب میوه ها با آنتی اکسیدان های مقوی ای غنی شده اندو بالطبع دارای مقدار اندک شکر و کالری هستند.نتیجه این امر این است که شما با استفاده از آبمیوه های طبیعی به جای نوشیدنی هایی که با مواد مصنوعی طعم داده شده اند، به بهترین نتیجه خواهید رسید.


هنگامی که نوبت به شربت پرتقال میرسد، بهترین کار ممکن این است که از آب پرتقالی استفاده کنید که شیرین شده نباشد و دارای کمترین حد کالری باشد.اما در هر حال این نوع آب پرتقال دارای مقدار کمتری آنتی اکسیدان نسبت به سایر آب پرتقال هاست.
آیا تا به حال به میزان آب میوه ای که فرزندتان باید استفاده کند توجه کرده اید؟ طبق گفته متخصصین اطفال ، کودکانی که سن آنها کمتر از شش سال است باید مقدار نوشیدنی آنها بین 130گرم تا 170گرم در هر روز باشدو در سنین 7 تا 18 سال می توانند مصرف خود را بین 227 گرم تا 340 گرم د ر روز افزایش دهند.

ارسال نظر